Eestlastele kuus medalit Läti meistrivõistluste avapäeval

Neljapäeval algasid Riias 99. korda peetavad Läti meistrivõistlused. Kolm päeva kestval mõõduvõtul osaleb 44 ujumisklubi ning eestlastest on esindatud Spordiklubi Garant, kelle värvides hüppab vette 11 sportlast. 

Võistluste avapäeval teenisid Eesti ujujad kuus medalit. Parimat minekut näitas Daniel Zaitsev, kes oli parim 100m liblikujumises ajaga 52,52 ning kordas sajandiku pealt Alex Ahtiaineni Eesti hooaja tippmarki. Zaitsevi võidutulemus oli ka esimese võistluspäeva parim ujumine. Ahtiainen teenis treeningkaaslase järel hõbemedali saades tulemuseks 52,60. Hommikul toimunud eelujumistes oli Ahtiainen seitse sajandikku nobedam.

Meie naisujujatest oli edukaim Maria Romanjuk, kes võidutses 100m rinnuliujumises ajaga 1.08,87, mis oli ka võistluste avapäeval naiste parim tulemus. Hooaja tippmark on Romanjukil aprilli keskel Bergenis ujutud 1.08,10.

Teistest eestlastest jõudsid medalini veel Alan Gritšok, kes lõpetas teisena meeste 100m rinnuliujumises ja ajaga 1.03,45 võttis oma nimele Eesti hooaja tippmargi sel distantsil. Samuti hõbeda ja tänavuse aasta eestlaste parima resultaadi sai kirja Alan Smok läbides 200m seliliujumise 2.04,61-ga. Naiste 50m vabaujumises sprintis pronksile Annika Vainikk tulemusega 27,71.

Läti meistrivõistlused jätkuvad homme kell 10:00 algavate eelujumistega ning finaalidele antakse start kell 17:00.

Tulemused:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *