Märgiujumine

Märgiujumised sobivad nii koolide ja lasteaedade ujumistundidesse, kui ka ujumisklubide trennidesse ja kursustele.

Samuti saab märgiujumisi kasutada basseinis korraldatavate ürituste sisustamiseks. Näiteks on märgiujumine vahva vaheldus spordivõistlustele, kus võidavad vaid vähesed. Märgiujumises  on võitjaks iga osaleja.

Märgiujumine:

– Motiveerib lapsi ujuma õppima

– Aitab lastel ujuma õppimisel edusammudest rõõmu tunda

– Annab lastele, lapsevanematele ja lapse lähedastele konkreetset tagasisidet laste oskustest vees.

– Märgiujumisi saavad läbi viia isikud, kes on läbinud „ Õpime ujuma“ või märgiujumise koolituse või varasemalt osalenud märgiujumiste läbiviimisel.

Saadaval Eesti Ujumisliidu märgid:

  1. “Oskuste” märgid ja diplomid.

Vaata “Oskuste” märke ja märgiujumise reegleid siit.

Üks „Oskuste“ märk maksab 2. €.

Üks „Oskuste“ diplom maksab 1. €.

Märgid on liblikkinnitusega ja PVC materjalist. Olemas on 5 erinevat oskuste märki: olen veega kohanenud (vesi), oskan sukelduda (vaal), oskan vee peal hõljuda (kilpkonn), oskan vee peal libiseda (bingviin), oskan ujuda krooli ja selili (hülgepoeg).

Igale märgile on vastavad diplomid, mis  on tugeval läikega A4 suuruses paberil ja nendel on kirjas täpne saavutatud oskuse kirjeldus.

  1. “Meetrite” märgid ja diplomid.

Vaata “Meetrite”  märke ja märgiujumise reegleid siit.

Üks „Meetrite“ märk maksab 1. €.

Üks „Meetrite“ diplom maksab 1. €.

Märgid on nõelkinnitusega ja metallist. Olemas on 6 erinevat märki: suudan ujudes läbida 25, 50, 100, 200 m või „oskan ujuda“, mis tähendab oskust sooritada ujumisoskuse definitsiooni harjutuste kompleks, milleks on:  hüppa sügavasse vette, uju 100 m rinnuli asendis, sukeldu, too käega põhjast ese, püsi paigal puhates ja asendeid vahetades 3 minutit, uju seejärel 100 m selili asendis ja välju veest. Lisaks on  veel märk “Täht”, mis tähendab, et suudan veepeal hõljuda 2 minutit.

Igale märgile on vastavad diplomid, mis  on tugeval läikega A4 suuruses paberil ja nendel on kirjas täpne saavutatud tulemuse kirjeldus.

Märkide tellimine

Telli Eesti Ujumisliidu „Veega sõber“ märgid täites ära SIIN lingil oleval lehel paremal servas asuv tellimusvorm.

Lisainformatsioon:

Lisainformatsiooni saamiseks  märgiujumiste või märkide tellimise kohta helista või kirjuta Kirsti Mäesepp (kirsti@swimming.ee; 5132991).