13.–14. septembril toimus Pärnumaal, imekauni merevaatega Lepanina puhkekeskuses, Eesti Ujumisliidu poolt korraldatud iga-aastane ujumistreenerite sügisseminar. Seminaril osales ligi 100 treenerit üle Eesti ning kohtumine täitis kõik ootused – nii sisukuselt kui meeleolult.
Kahel päeval jagus arutelusid, teadmisi ja inspireerivaid esinejaid, samuti lõõgastust ja seltskonda.
Programmis keskenduti nii kehale kui vaimule
Laupäeval alustati sisuka päevakavaga, kus tõsteti esile taastumise olulisust treeningprotsessis (Marileen Vierland) ja käsitleti noorujujate ülekoormust ning selle märkamist (dr Pii Metsavas).
Hariduspsühholoog Grete Arro arutles, milline trenn toetab korraga nii lapse kui treeneri heaolu. Prof Jarek Mäestu esines mõtlemapaneva ettekandega teemal “Talent või keskkond – kumb toob tulemuse?”, pakkudes osalejatele nii teaduspõhist vaadet kui igapäevatööga seotut.
Laupäeva õhtusse mahtus ka pidu DJ Riho Pruuliga, kus jagati muljeid ja loodi uusi kontakte.
Pühapäev tõi rahvusvahelisi kogemusi ja ühised arutelud
Hommik algas liikumise ja ujumisega. Seejärel jagasid Marge Kõrkjas ja Kirke Reivart oma ERASMUS+ õpirände kogemusi Portugalist – praktiline ja inspireeriv ülevaade, kuidas teistes riikides ujumise algõpetust ja kaasamist korraldatakse.
Seminari lõpuosas tutvustas kolm klubi oma klubimudeli toimimist ning päeva lõpetasid aktiivsed teemaarutelud:
- Noortesari
- Võistluskalender
- Avaveeujumine
- Ujumise algõpetus
- Tippsport ja koondised
- Koolitused
Osalejad said aruteludes kaasa lüüa ning küsimusi küsida. Selline kaasav formaat pälvis palju positiivset tagasisidet ning on plaanis jätta ka edaspidi sügisseminari programmi osaks.
Eesti Ujumisliit tänab kõiki esinejaid, osalejaid ja korraldajaid! Tagasiside seminarile oli väga positiivne – kiideti nii programmi, esinejaid kui üldist õhkkonda.
Sügisese mere taustal ja päikeseloojangu valguses toimunud sügisseminar Lepaninas oli hea võimalus treeneritele koguda teadmisi, jagada kogemusi ja suhelda pingevabas õhkkonnas.

Eelmine postitus
Järgmine postitus