Lastevanemate Kool jätkab koolituste sarjaga.
Lapsevanemad mängivad suurt rolli laste sporditeekonnal ja nende igapäevane toetus võib aidata noorsportlasel saavutada tasakaalustatud ja pikaajalist arengut nii vaimses kui ka füüsilises plaanis.
08.detsembril kell 12.00-14.00 toimub koolitus teemal “Psühholoogilised baasvajadused ja lapsevanemate roll noorsportlaste motivatsiooni toetamisel”.
Koolituse sisu
Mis on lapse psühholoogilised baasvajadused? Autonoomia, kompetentsus ja seotus — vaimse heaolu põhialused, mis toetavad motivatsiooni ja enesekindlust.
Need on vajadused, mis aitavad säilitada emotsionaalset tasakaalu ja ennetada vaimseid raskusi, ja mille puudumine võib viia stressi ja rahulolematuse tekkeni.
Koolitus hõlmab praktilisi näpunäiteid ja strateegiaid, mida vanemad saavad kodus kasutada, et toetada noorsportlase psühholoogilisi baasvajadusi ja suurendada tema rahulolu spordiga:
Kellele koolitus sobib?
Koolitus on suunatud eelkõige laste ja noorte ujujate vanematele, kuid sobib ka teiste spordialade lapsevanematele, kes soovivad oma laste arengut ja motivatsiooni toetada.
Koolituse vorm ja kestus
Koolitus kestab kaks tundi ja hõlmab loengut, praktilisi arutelusid, kus vanemad saavad jagada oma kogemusi ja õppida üksteiselt.
Koolitus toimub Eesti Ujumisliidu büroo koosolekute ruumis (Tondi 84/3) või Zoomi vahendusel.
Koolitaja Ingrid Tullus.
Ingrid Tullus on lõpetanud Tallinna Ülikooli kehakultuuri ja hariduse juhtimise eriala. Koolitajal on pikaajaline kogemus õpetajate ja treenerite koolitamisel. Lisaks on täiendanud oma teadmisi ka EBS-is, omandades diplomi Executive Coachingu alal, mis toetab teda noortega töötamisel ja enesejuhtimise arendamisel. Koolitused keskenduvad teadlikkuse suurendamisele, praktiliste oskuste arendamisele ja terviklikule lähenemisele õppija arengus. Kolme noorsportlase ema.
Koolituse hind 20 eurot, tasuda saad vajutades SIIA.
Registreerimine kuni 05.12.24 SIIN LINGIL
Teemad laiemalt
* Psühholoogiliste baasvajaduste teooria (Basic Psychological Needs Theory, Deci ja Ryan, 2000) keskendub kolmele baasvajadusele, mille rahuldamine on hädavajalik, et noorsportlased saaksid tunda end motiveerituna, õnnelikuna ja turvaliselt:
* Autonoomia – noorsportlasel on vabadus teha valikuid ja tunda, et tema otsused ja tegevused on tähendusrikkad.
* Kompetentsus – noorsportlane tajub, et ta on võimeline oma oskusi rakendama ja edasi arenema.
* Seotus – noorsportlane tunneb end aktsepteerituna ja toetatuna nii treeneri, meeskonnakaaslaste kui ka pereringis.
* Autonoomia toetamine kodus: Kuidas anda lapsele võimalusi langetada ise otsuseid seoses treeningute ja eesmärkidega? Näiteks rääkides lastega nende eesmärkidest ja kuuldes nende mõtteid treeningute kohta.
* Kompetentsuse tunde arendamine: Arutame, kuidas luua kodune keskkond, kus last tunnustatakse väikeste edusammude eest ja julgustatakse usaldama oma oskusi. Samuti käsitleme, kuidas aidata lapsel ebaõnnestumistest õppida ja mitte langeda liiga suure surve alla.
* Seotuse tugevdamine pereringis: Vanemad õpivad, kuidas näidata siirast huvi lapse arengu ja sporditeekonna vastu, hoida avatud ja toetavat suhtlemist ning vältida liigset survet. Uurime ka, kuidas last motiveerida, et ta tunneks end spordiklubis ja kodus toetatuna ja väärtustatuna.
* Osalejate küsimused/vastuse