Eestlased särasid Shanghais ujumise maailmakarika avaetapil

18.-20. oktoobril toimus Hiinas, Shanghais ujumise maailmakarika I etapp, kus võistlustules olid kaks Eesti tippujujat – Kregor Zirk ja Ralf Tribuntsov. Kolme võistluspäeva jooksul saavutasid eestlased mitmeid silmapaistvaid tulemusi.

18. oktoober
Ralf Tribuntsov saavutas 50 m vabaujumises ajaga 21.60 11. koha, jäädes napilt finaalist välja. Samal päeval võistles Kregor Zirk 400 m vabaujumises ja lõpetas tugeval 5. kohal ajaga 3:41.16. Eesti rekord jäi seekord veel püstitamata, kuid Kregor näitas, et on tipus.

19. oktoober
Ralf Tribuntsov platseerus 50 m seliliujumise eelujumistes 9. kohale ajaga 23.42, näidates taas oma võimsat vormi. Suurejoonelise tulemuse tõi Eestile Kregor Zirk, kes purustas üle 7 aasta Osvald Nitski nimel olnud 1500 m vabaujumise Eesti rekordi! Esmakordselt ujus eestlane alla 15 minuti, viies rekordi uude minutisse – 14:54.47. See suurepärane tulemus tõi Kregorile 3. koha. Päeva lõpetuseks tegi Kregor veel 200 m liblikujumise, kus kärpis eelujumise aega ja saavutas 6. koha ajaga 1:54.10.

20. oktoober
Maailmakarikaetapi viimasel päeval võttis Kregor ette 200 m vabaujumise ja tihedas konkurentsis platseerus 11. kohale ajaga 1:45.24. Ralf Tribuntsov lõpetas võistluse 100 m seliliujumise finaalis tugeval 5. kohal ajaga 50.93.

Järgmine maailmakarikaetapp toimub juba 24.-26. oktoobril Lõuna-Koreas, kus meie ujujad on taas rajal. Ralf võistleb 50 m vabaujumises, 50 m ja 100 m seliliujumises ning Kregor astub võistlustulle 200, 400 ja 800 m vabaujumistes ning 200 m liblikujumises.