Zaitsev oli Stockholmis avapäeva eelujumistes lähedal Eesti rekordile

Täna algas Rootsis neli päeva kestev kõrgetasemeline ujumisvõistlus Swim Open Stockholm, kus on stardis mitmed maailma tippujujad kui ka Eesti ujumiskoondise koorekiht.

Avapäeva eelujumistes näitas eestlastest parimat taset Daniel Zaitsev, kes oli 50m liblikujumises väga lähedal oma nimel olevale Eesti rekordile 23,26. 26-aastane ujuja läbis basseinipikkuse ajaga 23,48 ning pääses teisena õhtusesse finaali.

„Sain väga hästi stardipukilt minema ning olen väga rahul ka vee alt väljumisega, mis sprindis on üks tähtsamaid komponente,“ selgitas Zaitsev peale edukat eelujumist, kes oli täna kiirem kui mullu toimunud MM-il. „Näen, et varu on veepealses ujumises ning kui suudan õhtul mõned detailid korda teha ja korrata head starti, siis isiklik rekord on tehtav.“

Tõelise tulevärgi korraldas hommikul hollandlane Nyls Korstanje, kes ujus maailma hooaja teise tulemuse 22,93. Alla 23-sekundi on tänavu suutnud aja kirja saada vaid kolm meest.

Kregor Zirk hüppas vette 400m vabaujumises ning pääses finaali kolmanda ajaga 3.55,24. „Ilmselt neli meest õhtul medalid jagavad ning teadsin juba enne ujumist, et ma ei pea finaali pääsemiseks ribadeks ujuma,“ sõnas Zirk, kelle hooaja tippmark on MM-il ujutud 3.49,34.

„Finaalis võtan eesmärgiks end tühjaks ujuda ja vaadata, mis aeroobne seis hetkel on ning muidugi poodiumile pääseda,“ lisas ta. Eelujumiste nobedaim oli veebruaris toimunud MM-i kuues mees rootslane Victor Johansson ajaga 3.50,53. Teisena lõpetas leedukas Danas Rapsys (3.52,37), kes MM-il teenis hõbemedali poole lühemal maal.

Eestlastest murdsid kaheksa parema sekka veel Alan Smok ja Alan Gritšok. Smok näitas hommikuste eelujumiste kuuendat aega 200m seliliujumises (2.07,21) ja Gritšok sama pikal rinnuliujumise distantsil kaheksandat tulemust 2.17,64. Mõlema mehe ajad on ka Eesti hooaja tippmargid. Finaalides stardib veel ka Aleksa Gold, kes 200m vabaujumises näitas eelujumiste seitsmendat resultaati.

Eesti parimal naisujujal Eneli Jefimoval avapäeval ühtegi rinnuliujumise distantsi kavas ei olnud ning startis kõrvalalal 50m liblikujumises. Jefimova sai ajaks 29,49, mis jääb tema mullu samas kohas ujutud isiklikule rekordile alla 0,39 sekundiga. Homme stardib eestlanna oma trumpalal 50m rinnuliujumises.

Finaalidega tehakse algust kell 17:30, kui vees on B- ja C finaali pääsenud ujujad. Kell 19:00 antakse start A-finaalidele.

Tulemused:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *