Jefimova lõpetas Helsinki Swim Meeti kuldse duubliga

Täna lõppes Soomes rahvusvaheline ujumisvõistlus Helsinki Swim Meet. Teisel päeval näitas kõrget taset Eneli Jefimova, kes tegi tugeva soorituse 50m rinnuliujumises. 

Eile 100m rinnuliujumise võitnud Eneli Jefimova maitses täna Helsingis võidurõõmu kahel korral. Esmalt näitas ta kiireimat aega 50m rinnulisprindis, kus võiduajaks märgiti 30,35.

„Finaal õnnestus minu jaoks, tegin ühe tõmbe vähem kui eelujumistes ning aeg oli kiirem,“ sõnas 17-aastane Jefimova peale ujumist, kus ta jäi oma nimel olevast rahvusrekordist vaid 0,27 sekundi kaugusele. „Alla 30-sekundi saamiseks pean suutma hoidma tempot distantsi vältel paremini. Kokkuvõttes ma väga naudin seda ala, see on väga lõbus.“

Jefimova tänane võiduaeg oleks veebruaris toimunud MM-il andnud neljanda koha. Tugevat konkurentsi pakkus eestlannale MM-i finaalis ujunud Veera Kivirinta, kuid viimasel kümnel meetril ei olnud kellelgi vastust eestlanna kiirusele. Kivirinta lõpetas teisena ajaga 30,67 ja kolmas oli Ida Hulkko tulemusega 31,53.

Päeva teise kuldmedali teenis Henry Heina hoolealune 200m rinnuliujumises, kus alavõiduks piisas 2.27,69-st. Jefimova mullu ujutud rahvusrekordiks on 2.26,02.

Kuldmedali sai eestlastest kaela ka Lars Kuljus, kes võidutses meeste 50m seliliujumises. Teistkordselt astus eestlane poodiumile 200m vabaujumises, kus pärast tihedat finišiheitlust tuli leppida hõbemedaliga. Aeg 1.49,68 tõstab Kuljuse Eesti kõigi aegade edetabelis teiseks, Kregor Zirki nimel olev rahvusrekord on numbritega 1.46,10.

Mariangela Boitšuk oli 50m liblikujumises lähedal eestlaste neljandale kuldmedalile teisel päeval. Viimase tõmbega teenis kulla siiski soomlanna Aliisa Soini, Boitšukile hõbemedal. Miriam Jürisoo pälvis teise koha 200m liblikujumises.

Naiste 100m vabaujumises teenisid hõbe- ja pronksmedali vastavalt Aleksa Gold ning Maari Randväli. Samasuguse duubli tegid Artur Tobler ja Aleksei Denissov 200m kompleksujumises. Meeste 800m vabaujumises saavutas Mark Iltšišin kolmanda koha ajaga 8.20,65, mis on ka Eesti juunioride rekord.

Kõik tulemused:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *